adres
Galeria zdjęć z pracowni
Galeria zdjęć z wystaw
Warunki uczestnictwa, mapa dojazduirysyStudio Malarstwa.

     Fundacja Renaissance działa od 2009 roku. Z inicjatywy fundacji powstała Szkoła Malarstwa Klasycznego, której zadaniem jest prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie sztuki klasycznej wg akademickiej szkoły plastycznej oraz popularyzowanie aktywności kreatywnej i twórczości artystycznej ludzi, którzy nie są zawodowo związani ze sztuką, ale którzy jednak chcą ze sztuką obcować.

     Zajęcia odbywają się w czwartki, piątki i soboty w grupach, dających gwarancję profesjonalnego nauczania przez praktykujących artystów-plastyków.

     Uczestnicy zajęć objęci są kompleksową opieką w zakresie technik malarskich (akwarela, farby akrylowe i olejne), nauki zasad kompozycji, osnowy współdziałania kolorów, zasad stylizacji i selekcji w sztuce klasycznej.

     Malowanie może stać się hobby na całe życie, dobrym sposobem na ogólny rozwój, samodoskonalenie i polepszenie koncentracji. Znajdziemy tu miłe towarzystwo do odnalezienia się we wspólnej pasji, wspaniałą atmosferę, umiloną ciekawymi rozmowami, a w przerwie zajęć aromatyczną herbatą.

     Szkoła gwarantuje niezwykle twórczą atmosferę i skuteczność nauczania.

     Uczestników zajęć łączy miłość do sztuki i malarstwa, tworzenia z pasją, wzajemna przyjaźń i szacunek.

     Świadectwem wytrzymałości uczestników zajęć mogą być dwie wspaniałe wystawy ich prac, które miały miejsce w marcu 2012 roku we wrocławskim Arsenale MMW i we wrześniu, październiku 2014 roku w Muzeum Miejskim Wrocławia w Pałacu Królewskim.

     Zapraszamy do galerii zdjęć, które dokumentują działalność szkoły i przedstawiają prace jej twórców.Galeria zdjęć z pracowni. Galeria zdjęć z wystaw. Warunki uczestnictwa, mapa dojazdu